Organizácia celého procesu predaja je ako skladačka, kde pre úspešný výsledok musia všetky diely do seba zapadnúť. Aj jeden chýbajúci na prvý pohľad nepodstatný dielik môže zmariť celý predaj. Faktorov úspechu predaja nehnuteľnosti je viac, predstavujem vám 4 najdôležitejšie z nich.

Určenie správnej predajnej ceny
Pri odporúčaní správnej predajnej ceny nehnuteľnosti vychádzame z cenovej analýzy, ktorú vypracujeme na mieru pre každý obchod. Je to odborné zhodnotenie kombinácie faktorov ako priama a nepriama konkurencia aktuálne na trhu, reálne ceny predaných nehnuteľností za posledné obdobie, dobyt/ponuka, predpokladaný vývoj cien na nastávajúce obdobie a pod. Realitný maklér dá návrh, v akom cenovom pásme sa nehnuteľnosť nachádza. Podľa vybranej predajnej stratégie sa potom stanoví ponuková cena, za ktorú sa bude nehnuteľnosť predávať.

Nastavenie správnej predajnej stratégie a načasovanie
Správne nastavená stratégia zabezpečí predaj nehnuteľnosti za čo najkratší čas a za čo najvyššiu predajnú cenu. Vyžaduje si to znalosť trhu a posúdenie aktuálnej situácie vzhľadom k danej nehnuteľnosti. Z toho vyplýva aj správne načasovanie. Tu sa berie do úvahy predávajúci- ako rýchlo potrebuje predať, ale aj sezónnosť a iné faktory. Načasovanie je dôležité aj pri organizácii obhliadok – kedy pozvem záujemcov na obhliadku vzhľadom k potrebám predávajúcich, napríklad ak v byte ešte bývajú, a tiež vzhľadom k ďalším faktorom, ktoré ovplyvňujú kvalitnú prezentáciu nehnuteľnosti.

Príprava nehnuteľnosti na predaj
Jeden z kľúčových faktorov, ktorý má v rukách práve majiteľ, je pripraviť svoju nehnuteľnosť na predaj. Dobrá príprava môže ovplyvniť predajnú cenu nehnuteľnosti, ako aj rýchlosť predaja. Vieme vám poradiť ako čo najlepšie spraviť prípravu, aby byt či dom vyzeral na fotkách čo najlepšie
a na obhliadkach zapôsobil.

Organizácia všetkých zložiek
Organizácia celého procesu predaja je ako skladačka, kde pre úspešný výsledok musia všetky diely do seba zapadnúť. Aj jeden chýbajúci na prvý pohľad nepodstatný dielik môže zmariť celý predaj. Do predaja nehnuteľnosti zvykne byť zapojených veľa ľudí a organizácií ako kupujúci, predávajúci, právnik, banka, notár, znalec, kataster a pod. Uvedomujeme si tento fakt, aj preto sa snažíme poskytovať čo najkvalitnejší servis a spolupracovať s overenými odborníkmi. Vypracovanie kvalitnej právnej dokumentácie na mieru pre každý obchod je samozrejmosť. Vieme odporučiť finančné poradenstvo, geodéta, notára, znalcov na vypracovanie posudku nehnuteľnosti a pod. Zabezpečíme kvalitnú organizáciu celého obchodu od prvej obhliadky, cez kataster, až po úspešné odovzdanie kľúčov.

Máte otázky? Radi vám odpovieme.

Mgr. Eva Augustínová
0907451318
augustinova@abyvam.sk
www.abyvam.sk